Oprawy LEDIX zasilane napięciem sieciowym

Oświetlenie schodowe LEDIX, nie musi być wyłącznie zasilane przez napięcie bezpieczne (w tym wypadku 14 V). Wręcz przeciwnie, może ono być zasilane również przez napięcie sieciowe, to jest 230 V. Rozwiązanie takie ma sporo zalet. Oto najważniejsze z nich.

Oprawy LED zasilane napięciem 230 V – zalety:

Szybki montaż

Oprawy LED-owe zasilane napięciem rzędu 230 V, nie wymagają podpięcia żadnych dodatkowych zasilaczy, transformatorów ani też filtrów. Podczas ich montażu, nie trzeba brać pod uwagę mocy urządzenia, ani też liczby odbiorników. Po prostu podpinamy i już. Całość zwykle jest montowana dopuszkowo. Montaż wygląda więc analogicznie, jak w przypadku tradycyjnych gniazdek i łączników.

Mnogość funkcji

Zasilanie wyższym napięciem, daje też możliwość wprowadzenia do czujnika dodatkowych funkcjonalności. Jedną z nich, jest możliwość przełączania styku oprawy, w zależności od wykrycia w jej otoczeniu ruchu (czujnik ruchu). Takie oprawy, najczęściej mają dodatkowo zaimplementowany czujnik zmierzchowy, który wyłącza całość obwodu w momencie, gdy wartość natężenia światła zewnętrznego wzrasta powyżej określonej funkcji.
Większa jasność świecenia

Oświetlenie schodowe LED, zasilane bezpośrednio z napięcia 230 V, charakteryzuje się przede wszystkim… większą siłą światła. O ile LED-owe źródła światła w przypadku kilkunastu Volt nie świecą zbyt jasno, to już w przypadku opraw na napięcie sieciowe, siła światła emitowana przed diodę, jest zwykle nieco wyższa. Jednak i tak moc całego układu zwykle nie przekracza 1,4 W.
Oszczędność energii

Oświetlenie schodowe LED, zasilane bezpośrednio napięciem sieciowym, charakteryzuje się przede wszystkim… znacznie wyższą sprawnością. Dlaczego? Ponieważ cały układ, nie jest w tym przypadku zasilany przez transformator (którego skuteczność nie przekracza 50 procent). Tym samym, ograniczamy niepotrzebne spadki napięcia i straty mocy, również w kontekście niepotrzebnej mocy biernej. Ponadto, dzięki wbudowanemu stabilizatorowi, nasza dioda będzie świecić znacznie dłużej!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *