Oprawy oświetleniowe w przemyśle 

Oprawy oświetleniowe w przemyśle 

Oprawa z czujnikiem ruchu może być doskonałym narzędziem redukcji kosztów w zakładzie przemysłowym. 

Zakład przemysłowy, a szczególnie taki, który pracuje w systemie czterobrygadowym lub na trzy zmiany, pochłania bardzo duże ilości energii na oświetlenie, w szczególności w nocy. Dlatego oprawa z czujnikiem ruchu mogła by w dużej mierze, zmniejszyć koszt energii elektrycznej.  

W zakładzie przemysłowym jest wiele miejsc, w których potrzebne jest mocne oświetlenie. Całe hale produkcyjne są oświetlone światłem ogólnym, do tego światło wykorzystywane jest w biurach, toaletach, podczas pracy na maszynach (każda maszyna z osobna musi być, najczęściej doświetlona), w warsztatach oraz doświetlenia wymaga teren wokół takiej fabryki. Są miejsca, w których światło pali się cały czas, choć nie musi.  

Takimi miejscami są na przykład toalety i biura. Pośpiech w pracy najczęściej nie wyrabia nawyku, gaszenia za sobą światła wychodząc z toalety czy biura. Z pomiarów przeprowadzonych w wielu firmach wynika, że nawet osiemdziesiąt procent pracowników nie zwraca w ogóle uwagi na włączanie i wyłączanie światła, nawet w sytuacji kiedy są świadomi tego, że świeci się ono na darmo. Zastosowana oprawa z czujnikiem ruchu, rozwiązuje ten problem i powoduje duże oszczędności.  

Oprawy z czujnikami ruchu, możemy stosować również wszędzie tam, gdzie nie występuje praca ciągła ludzi. Ponieważ normy oświetlenia muszą być przez zakład spełniane, oświetlenie jest najczęściej bardzo mocne. Ale nie wszędzie istnieje konieczność, aby było ono włączone cały czas. W takich miejscach warto zamontować oprawy z czujnikiem ruchu.  

Kolejnym miejscem gdzie warto by się zastanowić, nad montażem takich opraw są przestrzenie wokół magazynów, gdzie światło świeci się w celu zabezpieczenia terenu, przed ewentualnym włamaniem. Lepiej w takiej sytuacji zastosować czujniki ruchu, które z jednej strony zaoszczędzą prąd zużywany w zakładzie, a z drugiej punktowo wzbudzone światło może nakierować ochronę na miejsce, gdzie może występować potencjalne zagrożenie. 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *