Oświetlenie parkowe LED

Oświetlenie parkowe LED

Oświetlenie parkowe LED to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań w miejskiej przestrzeni publicznej. Podobnie jak w przypadku dróg czy ulic, również i parki miejskie mają swoje wymagania oświetleniowe. By dzieci mogły bezpiecznie bawić się po zmroku, a piesi i rowerzyści spokojnie przemieszczać się uliczkami parkowymi, niezbędne jest takie oświetlenie, które zagwarantuje bezpieczne przebywanie oraz poruszanie się na terenie parku.

Odpowiednie oświetlenie parku

Dzięki zastosowaniu oświetlenia parkowego LED, piesi i rowerzyści będą w stanie ominąć przeszkody oraz uniknąć niebezpieczeństw i kolizji na swojej drodze. Odpowiednio zastosowane oświetlenie parkowe LED umożliwi błyskawiczne dostrzeżenie przechodniów, którzy znajdują się w niewielkiej odległości na przykład od rowerzysty. Właściwe oświetlenie parków miejskich pozwoli zapobiegać przestępczości, zmniejszając także ryzyko pojawiania się aktów wandalizmu oraz różnego rodzaju przestępstw.

Jaki rodzaj źródła LED?

W otwartych przestrzeniach, zwłaszcza parkach i ogrodach, gdzie przeważa dużo zieleni- stosuje się białe światło z wysokim wskaźnikiem oddawania barw. Piesi zyskują wtedy najlepszą widoczność.

Estetyczne oświetlenie parkowe LED

Oświetlenie w parku to nie tylko bezpieczeństwo, ale także estetyczny, nowoczesny wygląd oprawy i słupa oświetleniowego. Styl lamp parkowych powinien współgrać z otoczeniem. Materiały, z których lampy są wykonane powinny z kolei być odporne na wszelkie warunki atmosferyczne oraz być przyjazne dla środowiska.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *