Oświetlenie parkowe LED

Oświetlenie parkowe LED

Oświetlenie parkowe LED to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań w miejskiej przestrzeni publicznej. Podobnie jak w przypadku dróg czy ulic, również i parki miejskie mają swoje wymagania oświetleniowe. By dzieci mogły bezpiecznie bawić się po zmroku, a piesi i rowerzyści spokojnie przemieszczać się uliczkami parkowymi, niezbędne jest takie oświetlenie, które zagwarantuje bezpieczne przebywanie oraz poruszanie się na terenie parku.

Odpowiednie oświetlenie parku

Dzięki zastosowaniu oświetlenia parkowego LED, piesi i rowerzyści będą w stanie ominąć przeszkody oraz uniknąć niebezpieczeństw i kolizji na swojej drodze. Odpowiednio zastosowane oświetlenie parkowe LED umożliwi błyskawiczne dostrzeżenie przechodniów, którzy znajdują się w niewielkiej odległości na przykład od rowerzysty. Właściwe oświetlenie parków miejskich pozwoli zapobiegać przestępczości, zmniejszając także ryzyko pojawiania się aktów wandalizmu oraz różnego rodzaju przestępstw.

Jaki rodzaj źródła LED?

W otwartych przestrzeniach, zwłaszcza parkach i ogrodach, gdzie przeważa dużo zieleni- stosuje się białe światło z wysokim wskaźnikiem oddawania barw. Piesi zyskują wtedy najlepszą widoczność.

Estetyczne oświetlenie parkowe LED

Oświetlenie w parku to nie tylko bezpieczeństwo, ale także estetyczny, nowoczesny wygląd oprawy i słupa oświetleniowego. Styl lamp parkowych powinien współgrać z otoczeniem. Materiały, z których lampy są wykonane powinny z kolei być odporne na wszelkie warunki atmosferyczne oraz być przyjazne dla środowiska.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *