Oświetlenie przemysłowe LED

Oświetlenie przemysłowe LED

Oświetlenie przemysłowe LED to nowoczesna i ekonomiczna technologia oświetleniowa bez oszczędzania na jakości. Oświetlenie ledowe znacznie zredukuje koszty związane z pozyskaniem energii. Spełnia wszystkie normy i zapewnia pracownikom tak istotny dla ich zdrowia i bezpieczeństwa pracy komfort widzenia.

Planując linie produkcyjne czy hale magazynowe powinniśmy zwrócić uwagę na efektywność energetyczną oraz funkcjonalność danego obiektu. Ważny jest też komfort pracy pracowników. W związku z tym optymalny dobór oświetlenia przemysłowego jest kwestią kluczową.

 

Normy oświetlenia w miejscu pracy

Zazwyczaj w dowolnej przestrzeni komunikacyjnej dopuszcza się zastosowanie strumieni światła o wartościach od 100 do 150 luksów. W magazynach, gdzie zatrudnieni są pracownicy oraz na tzw. płaszczyznach roboczych, oświetlenie powinno intensywne i wynosić już co najmniej 200 luksów. Natężenie światła wzrasta przy bardziej skomplikowanych pracach,  na przykład przy pakowaniu wysyłanie wymagają natężenia około 300 luksów. Przy organizacji stanowiska komputerowego, norma zakłada do 500 luksów. Pamiętajmy o stosownym doborze strumienia światła do rodzaju wykonywanych czynności i zapewnieniu komfortu wszystkim pracownikom.

Jaka barwa światła?

Odpowiedni dobór  barwy światła jest niezwykle istotny, gdyż wpływa na samopoczucie pracowników.  Gdy spędzają oni 8 lub nawet więcej godzin przy sztucznym świetle,  muszą mieć zapewnione jak najbardziej komfortowe warunki do wykonywanej pracy.  W magazynie i na hali produkcyjnej zastosujemy barwę białej neutralną, wzmagającą koncentrację i nie męczącej wzroku.

Równomierne oświetlenie

Na powierzchni roboczej światło musi świecić jednolicie. W pomieszczeniu przemysłowym nie dopuśćmy by mieszały się różne temperatury światła i wykorzystujmy jedynie jedną barwę światła. Dobrze zaprojektowane duże pomieszczenie to dwa rodzaje opraw i do 3 do 4 rodzajów mocy źródeł światła.

Oprawy hermetyczne LED

Niektóre obiekty  przemysłowe potrzebują specjalnego oświetlenia, co może pochłaniać nawet 40% wszystkich kosztów eksploatacji. Z pomocą przychodzi tu oświetlenie ledowe, spełniające wszystkie niezbędne parametry i zapewniające odpowiednie bezpieczeństwo. W skali rocznego użytkowania na dużych powierzchniach, oświetlenie przemysłowe LED  przyniesie mierzalne oszczędności finansowe bez obniżenia jakości pracy w danym przedsiębiorstwie.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *