Renifer LED – oryginalna ozdoba świąteczna 

Renifer LED - oryginalna ozdoba świąteczna 

Tereny znajdujące się za kołem polarnym to królestwo reniferów. Przemierzają one stadami ogromne tereny lasów tundrowych, poszukując różnych gatunków mchu i porostów. Te sympatyczne zwierzęta kojarzone są w naszej kulturze głównie ze świętami Bożego Narodzenia. W klasycznym zaprzęgu Świętego Mikołaja, który pomaga dostarczać mu prezenty dla dzieci z całego świata, mamy dziewięć reniferów: Fircyka, Błyskawicznego, Kometka, Amorka, Tancerza, Pyszałka, Złośnika, Profesorka i Rudolfa. Ich imiona pochodzą z utworu dla dzieci, napisanego przez Clementa C. Moore w 1832 roku. Od tego czasu renifer stał się ogólnoświatowym symbolem świątecznym. 

Rudolf Czerwononosy – szczególnie popularny renifer 

Rudolf stał się bohaterem opowieści Roberta L. Maya  z 1939 roku, napisanej dla sieci sklepów Montgomery Ward. Książeczka była prezentem dla dzieci, które odwiedzały sklep w okresie przedgwiazdkowym. Historia ta mówi o Rudolfie jako o synu jednego z reniferów Świętego Mikołaja- Profesorka. Rudolf urodzony z czerwonym, świecącym noskiem był obiektem docinek ze strony kolegów. Jednak gdy pewnego wigilijnego dnia Święty Mikołaj nie był w stanie udać się w swoją coroczną podróż dookoła świata z powodu gęstej mgły, Rudolf pomógł mu, oświecając drogę jako pierwszy renifer w zaprzęgu.  

Renifer LED jako oryginalna ozdoba świąteczna 

Już na początku grudnia, zarówno dzieci, jak i dorośli z tęsknotą wypatrują świątecznych symboli na ulicach miast, w parkach, miejskich ogrodach czy w centrach handlowych.  

Tradycyjne ozdoby i iluminacje świąteczne cieszą oczy każdego pokolenia, a co roku na polskich placach miejskich czy w innych strategicznych punktach miast, pojawiają się nowe świąteczne elementy dekoracyjne. Jednym z nich, mogącym zdobić nie tylko przestrzeń publiczną, ale i nasz przydomowy ogródek, jest renifer LED. Aby zrobić naprawdę duże wrażenie, warto w wyznaczonym miejscu umieścić wszystkich towarzyszy Świętego Mikołaja, oczywiście wraz z dekoracyjnymi saniami i prezentami.  

Renifery LED 3D to jedna z najczęściej wybieranych figur dekoracyjnych. Może być wykonana z wykorzystaniem ledowego węża świetlnego, umieszczonego na specjalnej metalowej konstrukcji lub też z oświetleniem LED umieszczonym w akrylowej, półprzezroczystej obudowie.  

Zaprzęg reniferów “zaparkowany” przed galerią handlową lub podwieszony wewnątrz do dachu galerii, będzie niesamowitą atrakcją dla klientów oraz przypomni, że nadszedł już czas kupowania prezentów.  

Bożonarodzeniowe dekoracje, zarówno te tradycyjne, jak i świetlne, cechuje przepych i nasycone kolory. Im więcej elementów takiej miejskiej świątecznej aranżacji, tym bardziej poczuć można magię i atmosferę zbliżających się świąt.   

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *