Sypialnia w stylu glamour

Sypialnia w stylu glamour

Glamour wciąż pozostaje jednym z najczęściej wybieranych stylów w aranżacji sypialni. Sypialnia w stylu glamour jest pełna połyskujących tkanin, szlachetnych barw i dodatków oraz urzeka nastrojowym klimatem i zmysłowością.

Jak powinna być urządzona sypialnia w stylu glamour

Ciemne kolory ścian, królewskie łóżko z pikowanym zagłówkiem i spora dawka połysku. Powierzchnie błyszczące powinny być skontrastowane z matowymi, a nowoczesne formy mebli z barokowymi bądź rokoko. Projektując wnętrze w stylu glamour samemu, łatwo popełnić błędy i przesadzić. Wszystko należy umiejętnie skontrastować, nie wpadając w przesadę.

Dziś stylizacje wnętrz w stylu glamour nabierają jaśniejszych kolorów, lekkości i przestrzeni, jak widać na poniższych przykładach.

sypialnia glamour

źródło: tidehomes.com

Toaletka – nieodzowny mebel eleganckiej sypialni

Istotny element sypialni glamour to także toaletka. Jeśli tylko mamy miejsce, warto się pokusić o ten mebel. Oryginalny stolik bądź konsola z barokowymi giętymi nogami i lustrem w kształcie elipsy, powinien być dodatkowo wyposażony w odpowiednią ilość szufladek, mieszczących kobiece skarby. Na blacie toaletki pozostawmy natomiast ulubione, dekoracyjne flakoniki perfum.

Modern glamour

We wnętrzu sypialni unowocześnionego stylu  glamour  przepych i kontrasty ustępują praktyczności i …minimalizmowi. Klasyczny glamour widać przede wszystkim w umiejętnie dobranych dodatkach.

Oświetlenie LED w sypialni

Oświetlenie w sypialni powinno komponować się z założeniami stylu glamour oraz być funkcjonalne. W stylu glamour w sypialni klasycznie ustawiamy po obu stronach łóżka lampki nocne. Wskazane są modele o nowoczesnych formach z kryształkami Swarovskiego , z dodatkiem detali złotych lub srebrnych. Do nich dobrać możemy lampy podłogowe, plafony i kinkiety.

Świetnym rozwiązaniem będzie okazała plafoniera, doskonale oddająca ducha tego stylu. Listwy oświetleniowe z kolei pomogą w uzyskaniu odpowiedniego nastroju. Listwy LED umieszcza się w specjalnych profilach, które stanowią gzymsy sztukateryjne. Dzięki technologii LED RGB, możemy uzyskać dowolny kolor, zgodny z naszym nastrojem i aranżacją wnętrza sypialni. Oświetlenie ledowe stosowane jest także do oświetlenia garderoby, toaletki czy wnętrza szafy.  Decydując się na wymianę wszystkich źródeł światła na ledowe, oszczędzimy i będziemy cieszyć się doskonałą jakością oświetlenia w sypialni przez długi czas.

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *