Żarówki LED – co warto wiedzieć?

Żarówki LED - co warto wiedzieć?

Żarówki LED do bardzo oszczędne źródła światła. Emitują skupione fale, jednakże lepiej rozświetlają przestrzeń niż klasyczne źródła światła. Należy tylko umiejętnie je rozmieścić w poszczególnych miejscach, na których oświetleniu nam zależy.

Gdzie kupować żarówki LED?

Jeszcze dobrych kilka lat temu żarówki LED mogliśmy dostać wyłącznie w specjalistycznych sklepach oświetleniowych. Dziś kupimy je wszędzie, nawet w pierwszym lepszym supermarkecie. Czy jednak warto decydować się na chińskie mało wytrzymałe ledy? Z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z ofert sklepów internetowych bądź stacjonarnych, które specjalizują się w tego rodzaju asortymencie. Zyskamy fachowe doradztwo i pewność, że żarówki LED pochodzą ze sprawdzonego źródła i mają gwarancję oraz odpowiednie certyfikaty. Ponadto będziemy mieć niezwykle szeroki wybór- dostaniemy różne rodzaje źródeł światła LED, w tym z typowymi żarówkowymi gwintami, rustykalne czy dostosowane na przykład do oświetlanie lustra w łazience.

Na co zwrócić uwagę kupując żarówki LED?

Niezwykle komfortowe jest to, że obecnie ledy można umieszczać dosłownie wszędzie. Mają różne gwinty, więc spokojnie możemy wykorzystać istniejącą instalację oświetleniową w naszym domu.

Przy żarówkach LED musimy jednak wziąć pod uwagę temperaturę światła. Jest ona parametrem opisującym barwę źródła LED. Temperatura wiąże się z długością fali elektromagnetycznej w próżni, która odpowiada danej barwie emitowanej przez obiekt o konkretnej temperaturze powierzchni. Wyraża się ją w Kelwinach, jednak producenci stosują łatwe rozróżnienie: barwa zimna bądź barwa ciepła.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *